Logo Záhorská Bystrica
Moderná v tradíciách

Prerastajúce dreviny na verejné priestranstvo – upozornenie

dreviny

Vážení obyvatelia,

mestská časť Záhorská Bystrica upozorňuje na prerastajúce stromy a kríky do verejných komunikácií a chodníkov, ktoré ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky a taktiež chodcov. Žiadame všetkých obyvateľov, ktorých sa uvedená situácia týka, aby vykonali nápravu v čo najkratšom možnom období.

Ďakujeme za ústretovosť a pochopenie.

Vzhľadom k tomu, že v zimnom období pri údržbe ciest a komunikácii nákladnými vozidlami v Mestskej časti Bratislava – Záhorská Bystrica prichádzalo v niektorých úsekoch ku kolíziám s prerastajúcimi konármi stromov z dvorov a záhrad rodinných domov do miestnej komunikácie, obraciame sa na Vás s upozornením, aby ste venovali zvýšenú pozornosť a vykonávali pravidelne ošetrenie týchto drevín, t. j. vykonávali redukčný orez drevín, aby sa pri zachovaní dreviny odstránili jej negatívne vplyvy. 
Prerastajúce konáre sú prekážkou aj pre vozidlá, ktoré vykonávajú  odvoz a likvidáciu odpadu  a pri nepriaznivých poveternostných podmienkach môžu ohrozovať aj chodcov.
Nesmieme zabúdať pri skrášľovaní  ulíc výsadbou drevín,  že tieto dreviny budú postupne rásť a bez pravidelného ošetrovania môžu mať opačný efekt a môžu byť prekážkou  pre chodcov, osobné alebo nákladné vozidlá, vzdušné vedenie inžinierskych sietí. Taktiež opadané lístie  znečisťuje odtokové žľaby a dažďové vpuste pri miestnych komunikáciách.
Sme radi, že Vám záleží na skvalitňovaní  životného prostredia  zakladaním zelene s vhodným umiestnením, t.j. v dostatočnej vzdialenosti od oplotenia a stavieb a aj v budúcnosti budete venovať zvýšenú starostlivosť ošetreniu drevín, stromov a krovitých porastov.

august 2019
PoUtStŠtPiSoNe
« júl   sep »
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

starosta mestskej časti 
Záhorská Bystrica
Ing. Jozef Krúpa

Facebook