Logo Záhorská Bystrica
Moderná v tradíciách

Výzva na preventívnu celoplošnú deratizáciu na území Bratislavského kraja v období od 1.4.2018-15.5.2018

deratizacia

Deratizácia je proces likvidácie a regulácie škodlivých hlodavcov ako sú potkany alebo myši. Pod pojmom deratizácia rozumieme teda komplex opatrení zameraných na ničenie zdraviu nebezpečných a hospodársky škodlivých hlodavcov za účelom ochrany ľudského zdravia. V súlade s biologickou aktivitou hlodavcov odporúčame vykonávať deratizačné zásahy minimálne dvakrát ročne v obdobiach: jar a jeseň. Jarná deratizácia je dôležitá práve preto, že potkany sú po zime vyhladované a v snahe nájsť si čo najviac potravy, sa snažia dostať čo najbližšie k zdrojom svojej obživy. Jesenná deratizácia je dôležitá preto, že pred zimou si potkany hľadajú teplejšie miesta a vhodné úkryty na prezimovanie, aby mohli v pokoji prežiť tvrdšie podmienky zimy.

Občania vykonávajú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch rodinných domov a objektoch určených na bývanie. Občania môžu deratizáciu vykonať svojpomocne v obchodnej sieti dostupnými biocídnymi prípravkami, alebo prostredníctvom odborných a oprávnených firiem.

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby vykonávajú deratizáciu v objektoch a areáloch určených na podnikanie, bývanie, vrátane objektov školských, zdravotníckych, športovo-rekreačných, kultúrnych a taktiež v kanalizačných rozvodoch. Deratizáciu vykonávajú prostredníctvom odborných a oprávnených firiem.

 deratizacia

marec 2019
PoUtStŠtPiSoNe
« feb   apr »
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

starosta mestskej časti 
Záhorská Bystrica
Ing. Jozef Krúpa

Facebook